Zimowy półmaraton
Odprawa Techniczna ZPGS2019Wystartowały zapisy na V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych Do otwarcia zapisów kilka dniZPGS 2023 - start zapisów 3 października!ZAPISY na Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2022 Czapka ZPGS 2022 KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY ZPGS 2022 Opaska sportowa w każdym pakiecie!ZPGS2021 ZMIANA TERMINU ZAWODÓW Znamy datę Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych 2023!1 Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu GórskimOdprawa techniczna - Zimowy Półmaraton Gór StołowychWarunki na trasie ZPGSWyniki III Zimowego Półmaratonu Gór StołowychWybitna zima podczas III Zimowego Półmaratonu Gór StołowychRuszają zapisy na Zimowy Półmaraton Gór StołowychZapisy na edycję 2019!Odprawa techniczna przed #ZPGSRekordowa frekwencja na Zimowym Półmaratonie Gór StołowychWspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej PomocyIV Zimowy Półmaraton Gór Stołowych już za namiWolne miejsca noclegowe na ZPGS 2019 i SGS 2019 Limit miejsc na Zimowy Półmaraton Gór Stołowych osiągnięty!Zapraszamy na VII edycję Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych 23.01.2021!FORMOTIVA PHARMA NUTRITION sponsorem ZPGS!Wylicytuj pakiet na Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2019Koszulka ZPGS 2019Zmiana w programie V Zimowy Półmaraton Gór Stołowych za nami VI Zimowy Półmaraton Gór Stołowych Koszulka ZPGS 2020Staropolanka - rób to z wodą!BRUBECK Sponsorem Głównym VI Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych!Wszystko zaczyna się od dobrej energii. SQUEEZY POLSKA sponsorem #zpgs2020 Petzl sponsorem ZPGS 2020Powtórka sprzed roku. Natalia Tomasiak i Pavel Brydl zwycięzcami Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych.ZPGS2021 Limit uczestników osiągnięty! Dodatkowa TRASA 31 KM w NIEDZIELĘ!KOMUNIKAT dotyczący ZPGS2021#komunikat3 BIEGNIEMY13-14.03.2021! ZMIANA ZASAD!VI Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegu Górskim i spotkanie z Piotrem PustelnikiemZAPISY na Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2022 WYSTARTOWAŁY!KOSZULKA ZPGS 2022 Wślizgnij się na na listę startową Białej Trzydziestki!ZPGS 2021 - garść najważniejszych informacji! :)KOSZULKA ZPGS 2023 VII Zimowy Półmaraton Gór Stołowych - udało się!Zimowy Półmaraton Gór Stołowych 2022 - znamy datę!ZPGS 2023! ZAPISY OTWARTE!To już ostatnie dni NAJNIŻSZEJ opłaty startowej!Ostatnie wolne miejsca na ZPGS 21KM665 schodków do mety! Sprawdź swoją moc!VOUCHERY ŚWIĄTECZNE ZPGS 2023Browar Fortuna Partnerem ZPGS 2023!Janusz Gołąb gościem ZPGS 2023!KODY QR - przyśpieszamy odbiór pakietów startowych Salomon partnerem ZPGS 2023!KONCERTKOMUNIKAT TECHNICZNY ZPGS 2023WYNIKI ZPGS 2023
KOMUNIKAT TECHNICZNY ZPGS 2023

Zimowy Półmaraton Gór Stołowych już jutro! 
Biuro Zawodów, start, trasa oraz punkty odżywcze – o szczegółach zbliżających się zawodów przeczytacie poniżej.

 

 • BIURO ZAWODÓW

Przyspieszamy odbiór pakietów startowych oraz obsługi depozytu. 

Podczas Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych będziemy korzystać z cyfrowej obsługi biura zawodów oraz depozytów.
 

Aby odebrać pakiet startowy będziesz potrzebować:

1) Kod QR uczestnika biegu

2) Dowód osobisty
 

Jak pobrać kod QR i co z nim zrobić? Informacje znajdziecie tutaj: http://www.maratongorstolowych.pl/zimowy-polmaraton/kody-qr-zpgs-2023

 

BIURO ZAWODÓW zlokalizowane będzie w Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym Parku Narodowego Gór Stołowych w Karłowie. Odbiór pakietów odbędzie się w następujących dniach i godzinach:

- PIĄTEK, 20.01.2023, w godz. 16:00-21:00
- SOBOTA, 21.01.2023, w godz. 7:30-8:45 i 17:00-20:00
- NIEDZIELA, 22.01.2023, w godz. 6:30-7:45

 

Listy startowe dostępne są tutaj: http://www.maratongorstolowych.pl/zimowy-polmaraton/listy-startowe

 

 • START

Starty odbędą się  w określonych dniach i godzinach. 

SOBOTA  – ZPGS 21 km: start w godz. 9:00

NIEDZIELA – BT 31  km: start w godz. 8:00 

 

 • TRASA I BUFETY

Trasy zawodów prowadzą po szlakach turystycznych Parku Narodowego Gór Stołowych. Bufety i ich czas działania znajdziecie w zakładce TRASA: http://www.maratongorstolowych.pl/zimowy-polmaraton/trasa-zpgs

Pamiętajcie, że na odcinkach tras przebiegających po drogach publicznych Zawodnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania obowiązujących przepisów Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym.

 

 • DEPOZYTY

Meta dla obu tras zlokalizowana będzie na tarasach Szczelińca Wielkiego, a to oznacza, że uczestnicy z tych dystansów będą mogli zostawić depozyt rzeczy na metę.

Zawodnicy przekazują rzeczy w wyznaczonym miejscu w Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym Parku Narodowego Gór Stołowych, były Hotel Karłów (Karłów 10, 57-350 Kudowa Zdrój).

 

Pamiętaj! Jeśli chcesz zostawić depozyt i odebrać go potem na mecie, dla bezpieczeństwa możesz pobrać Kod QR uczestnika biegu na telefon lub wydrukować go przed zawodami. 

 

Depozyty można zdawać w godzinach pracy biura zawodów. 

 

 • PARKINGI

Nie zapewniamy miejsc parkingowych dla Uczestników Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych. W Karłowie dostępnych jest kilka dużych parkingów, w większości płatnych, więc zabierzcie ze sobą gotówkę. W Karłowie nie ma bankomatu.

Prosimy o zaparkowanie aut tylko w miejscach dozwolonych i nie parkowanie aut (nawet “na chwilę”) przy drodze publicznej oraz przy budynku Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnego Parku Narodowego Gór Stołowych (bazie Biegu).

 

 • KIBICE 

Zabieracie ze sobą rodziny, znajomych lub przyjaciół, którzy chcieliby zwiedzić szlaki Gór Stołowych? Super! Przygotujecie rekwizyty, banery i okrzyki, to napędza zawodników do dalszej walki! Jeśli chodzi o zwiedzanie, to na Szczeliniec Wielki (metę zawodów) możecie wejść bezpłatnie, ale przypominamy, że niektóre szlaki turystyczne w Górach Stołowych są zamknięte, a jeśli zechcecie na nie wejść, to wyłącznie na własną odpowiedzialność. 

 

 • ATRAKCJE 

W tym roku wróciliśmy do programu specjalnego - spotkań i koncertu. Wszystkich Uczestników serdecznie zapraszamy w przedstartowy piątek i sobotę do sali restauracyjnej Dworku Karłówa: 

 • piątek, godz. 18:00 -  Park Narodowy Gór Stołowych, prelekcja:  "Po co nam parki narodowe" 

 • piątek, godz. 19:00  - Piotr Pustelnik, prelekcja i spotkanie: "Żółte plamy na śniegu, czyli góry na niepoważnie"

 • sobota, godz. 18:00 - Park Narodowy Gór Stołowych prelekcja: "Park Narodowy Gór Stołowych – kraina zrodzona z morza" 

 • sobota, godz. 19:00 - Janusz Gołąb, prelekcja i spotkanie: „Everest Ski Challenge 2022”

 • sobota, godz. 20:30 - DOMINA PRZEGINA, koncert, integracja, rozmowy, pląsy

 

 • SOCIAL MEDIA 

Wrzucacie do sieci zdjęcia i filmiki z #ZPGS2023? Oznaczajcie nas hasztagiem #zpgs2023, a na instagramie jako @maratongorstolowych_ 

 

Widzimy się w piątek! Do zobaczenia!

Team Fundacja Maratony Górskie