Supermaraton
Nowość tego roku - trasa 21 km na SGS

Nowością tegorocznego Supermaratonu Gór Stołowych będzie dystans LIGHT, czyli 21 kilometrowa trasa. Zawody wystartują dzień po (02.07.2017) głównym biegu, czyli pięćdziesiątce trasy ULTRA.

To już siódma edycja tej imprezy i można powiedzieć, że od niej wszystko się zaczęło. Potencjał terenu dostrzegł lata temu Piotr Hercog, który mieszkając i prowadząc zarazem Schronisko w urokliwej Pasterce trenował przemierzając tutejsze szlaki. Chwilę później, organizator z krwi i kości, spiritus movens wielu imprez, przedsięwzięć i inicjatyw Maciej Sokołowski podjął temat i od tej chwili tworzyli razem tak zwany dream team, organizując zawody biegowe na pograniczu Polski i Czech, w jakże urokliwych Górach Stołowych, a wkrótce później jak w przypadku Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich w całej Kotlinie Kłodzkiej.

Ze względu na organizację, pięknie poprowadzoną, malowniczą trasę oraz niepowtarzalny klimat tworzony przez ludzi, wolontariuszy i imprezy towarzyszące Supermaraton Gór Stołowych szybko wpisał się w absolutny “must have” wielu biegaczy. 

Jak wiemy biegi górskie w Polsce święcą obecnie triumfy. Wśród biegaczy jest gro osób, które radzą sobie w biegach górskich doskonale. Udowadniają to, choćby kończąc takie dystanse jak Bieg Siedmiu Szczytów (240 km), K-B-L (110 km) czy Super Trail (130 km) w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Jednak wśród biegaczy sporo jest też osób, które chciałyby dopiero zacząć swoją przygodę z biegami górskimi, bądź dla których dystans półmaratonu jest w zupełności wystarczającym. 

To właśnie z myślą o nich w tym roku zorganizowaliśmy drugie zawody w ramach Supermaratonu Gór Stołowych. 2 lipca odpalamy dystans LIGHT! 21 kilometrowa trasa z przewyższeniami sięgającymi 1050 metrów. Trasa jak to w Górach Stołowych do najłatwiejszych nie będzie należeć - skały, kamienie, liczne podbiegi - jednak przyjeżdżamy tu z myślą by się zmęczyć, prawda? Limit czasu wynosi 5 godzin, a na trasie znajdują się dwa punkty odżywcze. Meta biegu zlokalizowana jest na tarasach widokowych Szczelińca Wielkiego tuż przed schroniskiem.

Zatem już dziś warto sobie postawić pytanie, czy lipiec i Góry Stołowe nie są tym czasem i miejscem, by zacząć swoją przygodę z górami na biegowo!