Supermaraton
Ruszają zapisy na Supermaraton Gór Stołowych

Wielkimi krokami zbliżamy się do zapisów na IX już edycję Supermaratonu Gór Stołowych (olaboga kiedy to minęło?!)! Zapisy ruszają w najbliższy piątek 27 października o godzinie 9.00. Wtedy też na naszej stronie w zakładce Zgłoszenia udostępniony zostanie formularz zgłoszeniowy.

W tym roku na trasę ULTRA liczącą 54 km wybiegniemy 30 czerwca o godzinie 8.00. Na trasę półmaratonu LIGHT z kolei dzień później, 1 lipca o godzinie 9.00. W związku z przeniesieniem bazy do Karłowa zaistniały kosmetyczne zmiany, o których przeczytacie w dalszej części artykułu.

Przypominamy, iż limit miejsc na poszczególne starty wynosi 500 uczestników!

Informacje o opłatach znajdują się w regulaminie na naszej stronie. Generalnie - im wcześniej opłacony start, tym tańszy oraz... tylko opłacone zgłoszenia są gwarancją startu. Nawet zapisane na samym początku ale nieopłacone osoby w przypadku przekroczenia limitu miejsc nie będą mogły wystartować.

W tym roku wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom i sugestiom wprowadziliśmy kilka zmian.

Oto one:

 • uwzględniając Wasze potrzeby oraz starając się sprostać coraz większej ilości naszych gości przenieśliśmy bazę imprezy z jakże urokliwego, ale ciut już dla nas za małego Schronisko Pasterka​ do Karłowa. Spokojnie - nadal u stóp Szczelińca Wielkiego, przy głównej drodze nr 387. Od tej zimy baza znajdować się będzie w Centrum Szkoleniowo - Edukacyjnym Park Narodowy Gór Stołowych​.
 • z nowym obiektem związane są conajmniej trzy plusy:
  • Nie zamykamy drogi dojazdowej (już nie trzeba będzie rano dochodzić pieszo na start) 
  • Karłów ma wiele dużych obiektów noclegowych w których pomieści się znacznie więcej uczestników (choć noclegi w Pasterce także mocno polecamy - można samochodem swobodnie podjechać rano na start).
  • Karłów ma bardzo dużo miejsc parkingowych.
 • w związku z powyższym trasa ulega nieznacznej ale zmianie - pierwsze 4 km trasy zostaną z oczywistych względów zmienione 
 • Trasa Ultra podczas SGS ulegnie wydłużeniu z 50 do 54km - ze względu na 3 km odcinek prowadzący szlakiem zielonym przez łąki do Pasterki oraz poprowadzeniu (starym wariantem z pierwszych edycji) na około 6 km trasy przez urokliwy skalny zakątek po czeskiej stronie: Sovi Hradek.
 • Tym samym na trasę Ultra SGS wybiegniemy już o godzinie 8.00 a limit wynosić będzie 10 godzin.

Zatem... pamiętajcie o piątkowej dacie i do zobaczenia na starcie !